obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Cvičení 4 - sestava pro jarní období: Pozdrav měsíce a planet

Povzbuzuje celý nervový systém, prokrvuje pánev, uvolňuje šíji a svaly kolem páteře. Je posilující, oživující, osvěžující, povzbuzující, vzpružující a obnovující. V každé poloze setrvejte po několik nádechů a výdechů.

1. Stoj, chodidla mírně od sebe, rovnoběžně. Vnímejte kontakt chodidel se zemí - uzemněte se. Doširoka upažte, abyste mohli obsáhnout energie celého vesmíru. Pomalu přejděte do předpažení, spojte dlaně před hrudní kostí a vnímejte tlukot srdce. Uvědomte si spojení mezi člověkem a přírodou, mezi člověkem a univerzem.

nákresy 2. Vzpažte, vytáhněte se z pasu, z kyčlí. Zvedněte ramena nahoru, potom je nechte klesnout dolů. Otevřete podpaží. Zakloňte se tak, jak je Vám příjemné.

nákresy 3. Vzpřim, pomalý, hluboký předklon - obratel po obratli, ruce na zem vedle chodidel (pokud ruce nedosáhnou na zem, pokrčte mírně kolena). Uvědomte si protažení zad. Zhluboka dýchejte. Pozdravte zemi.

nákresy 4. Upažte, přejděte do rovného předklonu, představte si, že objímáte kulatý úplněk. Obratel po obratli se narovnejte a velkým obloukem vzpažte.

nákresy 5. Uvědomte si svoji pozici v prostoru a spojte nad hlavou prsty rukou. Otevřete podpaží, zhluboka dýchejte a uvědomte si, jak dech proudí do hrudního koše.

nákresy 6. Vysuňte boky doprava, ukloňte se doleva a představte si půlměsíc. Ruce zůstanou spojeny nad hlavou. Povzbuzujete pánevní orgány, třísla a lymfatický systém. Dýchejte zhluboka. Vraťte se pomalu zpátky a totéž opakujte na druhou stranu.

nákresy 7. Ruce zůstanou spojeny nad hlavou. Vytáhněte se z pánve, otočte se na jednu stranu a podívejte se dozadu. Vnímejte bohatost světa a obrovské možnosti života. Ruce ve vzpažení, ramena spuštěná dolů, podpaží otevřená. Zlepšuje lymfatické zásobení prsou, zpevňuje je a posiluje imunitní systém. Vraťte se pomalu zpět. Otočte se, podívejte se na druhou stranu. Zhluboka dýchejte. Vraťte se zpět. Ruce upažením připažte a přitom si představte západ měsíce nebo novoluní.

nákresy Setrvejte několik nádechů a výdechů a vnímejte doznívání pohybů.
Cvičení je vhodné provádět aspoň 20 minut. Během této doby přepne nervový systém do stavu uvolnění, mozková aktivita se nastaví na klidnější alfa vlny.

Použitá literatura:
Adelheid Ohligová: Lunární jóga
Zpět

© 2007-2019   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  22. 2. 2019