Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

"Brněnské pověsti v hliněném hávu"

keramické modelováníZakládající členka sdružení, Táňa Nedvědová, přišla s nápadem, že bychom se mohly zúčastnit II. ročníku soutěže prací v keramice, kterou vyhlásila Vesna pod názvem "Brněnský hrnek II. aneb Brněnské pověsti v hliněném hávu". Konečně - proč ne?

keramické modelováníKromě Táně, která je hlínou okouzlená již několik let, ji většina z nás držela v rukou prvně. Nebylo to lehké. Přesto jsme se nevzdávaly. Sešly jsme se dvě odpoledne, přímo u Táni, která pro tuto činnost, se zápalem sobě vrozeným, byla ochotna zapůjčit k případné devastaci i vlastní byt.  K vtělení do hlíny jsme si po zralém uvážení vybraly pověst O kamenné panně, patrně proto, že si někdy připadáme stejně odstrkované, nemilované, nedoceněné, přezírané. Bohudíky již není tolik studní, kam bychom se mohly houfně vrhat, tudíž jsme se rozhodly vytrvat, za svým štěstím si stát a něco pro něj i udělat.
keramické modelování
Táňa, jakožto duše celého díla, nejenže pověst přebásnila, ale celou dobu usměrňovala naše někdy až příliš odvážné nápady, aby celkový ráz vyzněl v jednotném duchu.
burelování
Po vypálení následovalo burelování a opět výpal, poté přišel čas na dobarvení, zápis textu a zkompletování, při kterém musel přiložit ruku k dílu i Jirka, jeden z mála mužů ve sdružení.

Při práci jsme se všechny nadmíru bavily, podléhly jsme nezávazné, hravé náladě, některé se vžily do tvorby tak opravdově a náruživě, že Táňa jejich kreativitu nestačila krotit.

Celkový dojem z hotového dílka předčil naše očekávání. Výsledek společné práce komentovala jedna z nás: "Jsem na nás hrdá."

keramické modelování6. března 2008 jsme se zúčastnily vyhlášení výsledků soutěže a přestože jsme ani v nejmenším nechtěly konkurovat nádherným dětským pracím, potěšila nás "Zvláštní cena poroty" i kouzelná publikace s brněnskými pověstmi doplněná fotografiemi nejlepších prací.

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021