Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Jak jsem se učila bránit - duben 2008

kurz sebeobrany Když moji sestřenici napadl při večerním čekání na tramvaj mladík s nožem v ruce a sebral jí mobil, řekla jsem si, že musím něco udělat. Začala jsem pátrat na internetu a hledat kurz sebeobrany pro ženy. Výsledek? Téměř nula. A tak jsem si řekla: "Vymýšlíme pro ženy různé akce, tak proč ne kurz alespoň základní sebeobrany?"
kurz sebeobrany Když se mi povedlo přesvědčit kolegyně (moc práce mi to zase nedalo), šla jsem do toho. Jednání s Policií ČR, pak s brněnskou Městskou policií se zdařila. Odbor prevence kriminality a Sportovní klub Městské policie Brno vyšly naší iniciativě vstříc, našly se volné kapacity ve školícím středisku Městské policie a prvních 15 žen mohlo začít. Zájem nás až překvapil - do prvního kurzu jsme ani všechny ženy nemohli přijmout.
kurz sebeobrany Dva šikovní instruktoři nám ukázali, jak se vyprostit z různých držení za ruce nebo za oděv, jak se bránit škrcení, jak a hlavně kam! útočníka praštit nebo kopnout, jak použít spray a tak podobně. Taky mě zaujalo, že v případě potřeby nemá cenu ječet "Pomóóóóc" - určitě kvůli tomu nikdo nevyleze z bezpečí svého domu ani nepřispěchá na pomoc - že je lepší "Hoříííí". Prý bychom se divily, jak jsou lidé zvědaví a hned se půjdou podívat, kterého souseda to potrefilo.. Je to smutné, ale asi to tak bude. Ale hlavně nám hoši vysvětlili, že se musíme naučit nebát se bránit.
kurz sebeobrany Chtěla jsem si své nově získané dovednosti hned po první lekci vyzkoušet na manželovi, jenže už po mém prvním náznaku kopu odmítl spolupracovat. S vyděšeným výrazem pronesl "Sakra, co blbneš!!!???"... a vrátil se do svého oblíbeného křesla ke sledování hokeje. A to jsem to jen naznačila!!
Tak teď přemýšlím, na kom bych se mohla zdokonalovat. Dobrovolníka najdu asi těžko, budu muset zařídit další kurz a doufat, že v něm nebudu sama. Ale z toho asi nemusím mít obavy, i ostatní účastnice kurzu by rády trénovaly dál.     [VP]

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021