Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

KONCERT KE DNI MATEK    (11. května 2014)

logo fotosoutěže Úhel pohledu V neděli 11. května 2014 sdružení Ženy50 pořádalo v pořadí již sedmý koncert ke Dni matek. V jeho rámci se uskutečnilo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

koncert ke Dni matekkoncert ke Dni matekKoncert věnovalo občanské sdružení Ženy50 již tradičně ženám, jako projev úcty, obdivu, poděkování. Konal se na Údolní 39 v Brně, v budově Kanceláře veřejného ochránce práv, v Sále Otakara Motejla.
Rok od roku je na této slavnostní akci stále větší účast, tentokráte přišlo kolem 240 osob. Koncert byl na vynikající úrovni, v sále panovala báječná atmosféra a ohlasy účastníků nešetřily chválou. Za všechny jedna citace z e-mailu:

"Dobrý den, paní Jarušková a spolupracovnice, všem vám moc děkuji za včerejší koncert pro maminky. Mně i mým kamarádkám se velice líbil. Povedl se vám. Ještě jednou děkuji. J.K."

Akci finančně podpořili: městská část Brno-střed, Ing. Pavel Pakosta, firmy Klusáček, s.r.o. a ArEUM, s.r.o.

Za spoluorganizátora fotosoutěže Úhel pohledu - Kancelář Brno-Zdravé město - se zúčastnila Ing. Irena Kolářová.
Přítomen byl i starosta MČ Brno-střed Mgr. Libor Šťástka, který převzal nad fotosoutěží Úhel pohledu záštitu.

Dalšími milými hosty kromě žen byli samozřejmě účastníci fotosoutěže.

Celým pořadem nás již tradičně provázela Monika Brindzáková.

Na letošním koncertě zazněly melodie ze slavných muzikálů a šansony v podání předních sólistů Hudební scény Městského divadla Brno, Jany Musilové a Roberta Jíchy, za klavírního doprovodu Doc. Mgr. Šárky Králové.

Jana Musilová vystudovala Janáčkovu akademii muzických umění v Brně a po absolvování získala angažmá v Městském divadle Brno, kde dodnes působí. Během svého působení v divadle vystupovala v rámci muzikálových a koncertních představení v Německu, Holandsku, Švýcarsku, Itálii, Slovinsku, Slovensku, Španělsku a Portugalsku. V letech 1997/98 a 2002/03 získala cenu Křídla, což je cena Městského divadla Brno pro nejpopulárnější herečku sezóny, která je udělovaná na základě ankety diváků. Hostuje také na jiných scénách. Mezi její nejvýznamnější projekty poslední doby patří koncertní program písní a šansonů francouzských autorů.

Robert Jícha, brněnský rodák, vystudoval muzikálové herectví na Divadelní fakultě JAMU. Již ve 3.ročníku získal angažmá v Městském divadle Brno. Zde ztvárnil více než 25 muzikálových, činoherních i operetních rolí. Pět let hostoval v Praze v muzikálu Les Misérables - Bídníci v roli Enjolrase v GoJa Music Hall. Od r. 2008 hostoval též v Hudebním divadle Karlín v Praze, v hlavní rolí Josého v muzikálu Franka Wildhorna Carmen, po boku Lucie Bílé. Nedávno se vrátil z německého Ingolstadtu, kde sehrál hlavní mužskou roli Gerolda v muzikálu Papežka - Die Päpstin v původním německém jazyce.

Doc. Mgr. Šárka Králová od roku 1987 působí jako pedagog pro klavírní spolupráci na Hudební fakultě JAMU Brno. Kromě toho vystupuje na koncertech sólově, spolupracuje se Státní filharmonií Brno, s řadou komorních orchestrů i s  předními špičkovými sólisty instrumentální a vokální hudby nejen u nás ale i v zahraničí...
Podílela se i na činnosti brněnského Divadla šansonů, kde pod jejím vedením vznikl Orchestr divadla šansonů, který doprovázel známé osobnosti naší populární scény (např. J.Suchý, M.Donutil, CH.Poullain aj.).

 Po první části koncertu a přestávce následovalo slavnostní vyhlášení výsledků fotosoutěže, která měla v tomto 6. ročníku dvě kategorie:

- kategorie A: objektem na snímku musela být žena ve věku 50+
- kategorie B: pro ženy ve věku po padesátce, které rády fotí

V každé kategorii porota vybrala 3 snímky k ocenění. Krásných a oduševnělých fotografií bylo samozřejmě mnohem více a za ně jejich autorům upřímně děkujeme. Jsme rády, že fotosoutěž Úhel pohledu probudila zájem veřejnosti o zralé ženy a přispívá k jejich zviditelnění.

 Vítězkám blahopřála předsedkyně sdružení Ženy50 Ing. Jana Jarušková a členka Výboru sdružení Ing. Věra Pakostová. Třetí místa v obou kategoriích byla oceněna keramikou Táni Nedvědové, která své ceny věnovala osobně. Dárky Kanceláře Brno Zdravé-město převzaly výherkyně od Ing. Ireny Kolářové.
Všechny výherkyně obdržely:

  • kosmetické balíčky od firmy ANNABIS
  • knihu Umění digitální fotografie firmy ZONER

Všech 6 vítězných fotografií měli možnost přítomní shlédnout promítnuty dataprojektorem na plátno.

Po přestávce zazněly další krásné skladby a vděčné publikum se dočkalo i přídavku.

Vítězné fotografie

vítězné fotografie kategorie A vítězné fotografie kategorie B
Vítězné fotografie vybrala nezávislá porota ve složení:

Mgr. Ivana Draholová, vedoucí kanceláře Brno-Zdravé město MMB
Mgr. Libor Šťástka, starosta MČ Brno-střed
Ing. Libuše Nivnická, ředitelka Knihovny Jiřího Mahena
Vít Mádr, umělecký fotograf, IDIF
Jan Janák, grafik
Mgr. Oksana Šmeralová
MUDr. Jana Eremiášová, o. s. Ženy50

Věcnými dary pro vítěze přispěli:

1. místo v kategorii A
- dárkový poukaz na víkendový pobyt v Luhačovicích věnoval Wellness hotel Rezidence Ambra
1. místo v kategorii B
- dárkový poukaz na akce sdružení Ženy50 věnovalo o.s. Ženy50
2. místa - dárkový poukaz na tisk obrazu dle vlastního výběru věnovala firma Slavné obrazy
3. místa - keramika -> Táňa Nedvědová
pro všechna místa
- kosmetický balíček firmy ANNABIS
- kniha od firmy ZONER
- dárky Kanceláře Brno-zdravé město

Fotosoutěže se zúčastnilo v obou kategoriích 48 soutěžících, kteří zaslali 260 fotografií.

Propozice fotosoutěže soubor *.PDF
Pozvánka na koncert ke Dni matek soubor *.PDF

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021