Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

CHKO  Litovelské  Pomoraví    (neděle 17. května 2020)

OBSAZENO

k výletu

Přijměte pozvání na jednodenní výlet do Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Tentokrát využijeme nabídku Domu přírody Litovelského Pomoraví na zážitkovou prohlídku s názvem Genius pocit - dvě romantické krajiny v jednom dnu.

Kdy: neděle 17. května 2020
Odjezd: 7.45 hod. od hlavní brány BVV
Sraz: 7.35 hod.
Cena:  720,- Kč
Platba: při přihlášení
Účet: peníze prosím zasílejte na účet 2100584743/2010  (s poznámkou pro příjemce "Litovelské Pomoraví")
V ceně: - doprava vlastním autobusem 
- zážitková komentovaná prohlídka, realizovaná Domem přírody Litovelské Pomoraví
- služby průvodce 
- oběd 
- organizace
Návrat: nejpozději cca v 19.00 hod.


Poznámka: Oběd je v ceně, kterou platíme Domu přírody Litovelského Pomoraví za tento zážitkový program s průvodcem.  Oběd zajišťuje Dům přírody, konkrétní nabídku jídla se účastníci včas dozví.

Informace u Jany Jaruškové na telefonu 728 740 449 nebo na e-mailu jaruskova@zeny50.cz.

Přihlášky stačí e-mailem, kde bude uvedeno jméno, příjmení, telefon a e-mail přihlašovaných osob.

Genius  pocit  -  dvě  romantické  krajiny  v  jednom  dnu

Procházka galerií v přírodě doplněná návštěvou skrytého romantického parku kolem Nových Zámků. Podíváme se zcela jinýma očima na známá místa kolem Mladečských jeskyní a Nových Zámků a zkusíme si představit krajinu tak, jak o ní přemýšleli krajinní architekti před dvěma sty lety. Srovnání s romantickým parkem nám odpoledne pomůže hlouběji uvažovat o smyslu nově vybudované galerie Domu přírody Litovelského Pomoraví.

Novozámecký romantický areál

Novozámecký romantický areál

Anglický romantický park v Nových Zámcích vystavěli Lichtenšteinové na přelomu 18. a 19. století. Podoba areálu vznikla podle záměru stejných tvůrců, kteří vytvářeli známější a rozsáhlejší prostor v Lednicko – Valtickém areálu. Přestože byl park u Nových Zámků drobnější a je také méně zachovalý, každého návštěvníka překvapí, s jakou silou romantické stavby dodnes působí. Procházka po tomto areálu patří i dnes k největším zážitkům při putování jedinečnou přírodou Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví.

Zážitková prohlídka galerie v přírodě

galerie v přírodě

Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě a přírodní hřiště, otevřené v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh galerie v přírodě a přiblížíme, jak uvažovali autoři staveb. Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.
Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021