Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Pochod všech generací 2008

Pochod všech generacíV sobotu 4. října 2008 se konal desátý - jubilejní - Pochod všech generací. Již podruhé občanské sdružení Ženy50 využilo možnost zapojit se aktivně do programu Pochodu a zároveň šířit povědomí o aktivitách a cílech sdružení.

Pochod tradičně začínal v Mariánském údolí, kde zhruba od 10.00 do 11.00 hod. probíhal program. U stánku jsme podávali informace o činnosti sdružení, zájemkyním i zájemcům byly poskytknuty propagační materiály. Popovídat si s námi přišel i 1. náměstek primátora MUDr. Rychnovský.

Pochod všech generací V letošním roce vneslo sdružení do Pochodu dva nové prvky. Pochod všech generacíPrvním z nich bylo vyhlášení fotosoutěže "Úhel pohledu", kterou občanské sdružení Ženy50 organizuje ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město a pod záštitou 1. náměstka primátora MUDr. Daniela Rychnovského. Mediálním partnerem se stal Český rozhlas Brno. Cílem této fotosoutěže je zviditelnit ženy 50+. Ukázat, že mají ve společnosti své místo, že jsou krásné i přes vrásky, vyryté časem a prožitými zkušenostmi, že mají stále své potřeby a sny, které mají právo naplnit.

 Po loňské úspěšné zkušenosti, kdy jsme Pochod zpestřili účastníkům možností otisknout svoji stopu na papír - po namočení obuvi v keramické hlíně - jsme se tentokrát rozhodli pro trvalejší médium - vypálenou kachli. Pochod všech generacíByla tak započata tradice "věčné stopy". Již na pódiu v Mariánském údolí se na samostatné kachle "zvěčnili" nejstarší a nejmladší účastníci Pochodu. Zároveň zde svým podpisem tuto tradici odstartoval MUDr. Rychnovský. Ostatní účastníci mohli do "Kachle pochodu" vrýt svůj podpis u Muchovy boudy - v cíli Pochodu.
 
Pochod všech generacíJak je patrné z přiložených fofografií, o akci byl velký zájem, a to u všech generací - od těch nejmladších až po ty nejstarší.
 
Vypálené kachle budou předány Kanceláři Brno-Zdravé město, aby mohly být uchovány jako unikátní vzpomínka na tento jubilejní Pochod všech generací.

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021