Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Pochod všech generací

Souhrnná zpráva Kanceláře Brno-Zdravé město soubor *.PDF 545 kB
Vyhodnocení Brněnských dnů pro zdraví 2007 soubor *.PDF 251 kB

Pochod všech generací 9. ročník Pochodu všech generací proběhl v sobotu 29. září 2007. Po celodenním pátečním dešti pořadatelé již od ranních hodin vzhlíželi s nadějí i obavami k obloze. Po delším laškování Pochod všech generací s nervy organizátorů i účastníků se sluníčko po krátkém váhání přeci jen rozhodlo vykouknout z mraků a s ubývajícími hodinami sobotního dne nabíralo jeho záření na intenzitě.
Cílem tohoto pochodu, který pořádá Kancelář Brno-Zdravé město Magistrátu města Brna, je upozorňovat na problematiku stárnutí, podporovat harmonické soužití všech generací a propagovat aktivní přístup k životu v každém věku. To jsou i cíle občanského sdružení Ženy50, proto jsme se této akce rádi zúčastnili.
Pochod všech generací V době od 10.00 do 11.00 hod. probíhal na startu Pochodu - v Mariánském údolí - program, který zahájila Mgr. Ivana Draholová, vedoucí Kanceláře Brno-Zdravé město. Pochod všech generací Mezi vystoupením gymnastek a ukázkou břišního tance představila svoji činnost Univerzita 3. věku, dále dostaly prostor ke své prezentaci i neziskové organizace, mezi nimi též občanské sdružení Ženy50.
Pochod přišla podpořit i 1. náměstkyně primátora města Brna RNDr. Barbora Javorová.
Občanské sdružení Ženy50 v cíli Pochodu, u Muchovy boudy, připravilo novinku - možnost otisknout svoji stopu do symbolické pamětní "Knihy pochodu". Pochod všech generací Účastníci nejdříve zablátili svou podrážku šlápnutím do keramické hlíny a poté ji otiskli na připravený papír. Doplnili podpis, někteří i věk. Svůj autogram takto zaznamenal i nejstarší účastník Pochodu, stejně jako několik batolat, která se všechna urputně bránila snaze svých rodičů jejich šlápotu otisknout.
Pochod všech generací Účastníci brali tuto akci s humorem, většina projevila pobavení a ráda se do této "hry" zapojila. Bylo získáno dokonce i pár stop pejsků, kteří provázeli své majitele.

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021