Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

P Ř E D N Á Š K Y  

Dolpo  -  himalájský  středozápad  se  sněžnými  leopardy

k přednášce

Datum:     21. listopadu 2019
Čas:     17.30 - 19.30 hod.
Místo:     Centrum Ženy50, Anenská 10


Srdečně vás zveme na přednášku Juraje Franců, který nás díky svým osobním zážitkům zavede až do Nepálu. Kromě poutavého povídání se můžeme těšit i na nádherné fotografie.

Vstupné 40 Kč / členky ZDARMA

Rozvoj  myšlení  Vodnářského  věku

ilustrační obrázek

Datum:     28. listopadu 2019
Čas:     17.30 - 19.30 hod.
Místo:     Centrum Ženy50, Anenská 10


Každý člověk je jedinečný, má spoustu zkušeností a tyto zkušenosti jsou nesmírně cenné.

Obklopuje nás mnoho druhů energií a my máme možnost s nimi souznít. Nabízí se nám příležitost vnést do života více radosti a nadšení, zlepšit vztahy s partnerem, rodiči, dětmi, příbuznými i známými.

Svůj pohled na současnou dobu, která je nazývána Vodnářským věkem, nám zprostředkuje Květa Franclová.

Vstupné 60 Kč / členky 40 Kč

Book folding – skládáme z knih: vánoční stromeček

k přednášce

Datum:     5. prosince 2019
Čas:     17.30 - 19.30 hod.
Místo:     Centrum Ženy50, Anenská 10


Miluju knihy, knihovny, knihkupectví, knihobudky... A zdá se, že je to dědičné. Díky tomu se u nás doma knihy tak trochu nekontrolovatelně množí. Některé z nich už nepatří mezi favoritky a tak řešíme nerudovskou otázku „Kam s nimi?“ Zkoušíme všechno možné, jen ke krajnímu řešení (popelnice) jsme nesáhli, to nedokážeme. Ale co dokážeme, je vyrobit z knihy něco jiného – třeba vánoční dekoraci. Z listů stromeček, na deskách betlémská krajina. Při skládání se dá tiše rozjímat nebo si povídat, prostě pravé adventní zastavení a tvoření. Přijďte! Pokud nemáte vlastní knihu k přetvoření, na místě bude materiál k dispozici (stromečky je možno tvořit např. z reklamních katalogů). Na adventní skládání Vás srdečně zve Marcela Cvachová

Vstupné 60 Kč / členky 40 Kč

Předvánoční  posezení

k setkáníSrdečně Vás zveme na již tradiční předvánoční setkání, jehož smyslem je především - potkat se, popovídat, zasmát se, prostě pobýt v příjemné společnosti.
Takže přijďte, můžete donést něco na zub, dozvíte se, co chystáme na příští rok a uvítáme i Vaše nápady, co by se Vám líbilo, abychom v roce 2020 uskutečnili.

Datum: 12. prosince 2019
Čas: 17.30 - 19.30 hod.
Místo: Centrum Ženy50, Anenská 10

Cesta  po  Pobaltí

k přednášce

Datum:     6. února 2020
Čas:     17.30 - 19.30 hod.
Místo:     Centrum Ženy50, Anenská 10


Litva, Lotyšsko, Estonsko – to jsou tři malé státy na severovýchodě Evropy.

Riga, Tallin, Vilnius – to jsou jejich historická a starobylá hlavní města, ale víte, které kam patří?

Země, které leží na území, o které se už před staletími přetahovali Poláci, Švédové, Dánové a Rusové, území, na němž ve středověku vládli a budovali své hrady němečtí rytíři, a kde se narodila paní kněžna z Babičky Boženy Němcové. Země, jejichž dějiny jsou velmi pohnuté a navzájem provázané, a také dost podobné těm našim. Země, kde najdete nádherné středověké památky i sovětské paneláky. A hlavně zde žijí lidé, kteří si dokázali uhájit vlastní identitu navzdory všem okupacím.

To vše je Pobaltí…

Přijďte se s ním trochu seznámit prostřednictvím povídání, doplněným fotografiemi Věry Pakostové. Možná si už potom zapamatujete jejich hlavní města a budete vědět, co jsou to cepelíny.

Vstupné 40 Kč / členky ZDARMA

Kněžna   Zaháňská

Datum:     13. února 2020
Čas:     17.30 - 19.30 hod.
Místo:     Centrum Ženy50, Anenská 10

Kateřina Zaháňská
Byla jednou z nejatraktivnějších a nejvlivnějších žen počátku 19. století. Vzdělaná, duchaplná, znali ji ve všech velkých městech, kam tak ráda cestovala: v Paříži, Londýně, Praze, v Římě. Vymykala se zcela dobové představě - nemalovala a nehrála na žádný hudební nástroj. Zato uměla debatovat s politiky a vynikala důvtipem. Češi znají Kateřinu Zaháňskou (8. února 1781 - 29. listopadu 1839) hlavně jako paní kněžnu z Babičky Boženy Němcové. Byla to osudová žena a osudová byla i největší láska jejího života - měla vztah k ministru zahraničí a rakouskému kancléři Klemensu Metternichovi.

Na přednášce Ing. arch. Karla Březiny se seznámíme s barevným životním příběhem této šlechtičny a také s dobou, kdy žila.

Vstupné 40 Kč / členky ZDARMA

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2019  Ženy50, z. s.,     poslední aktualizace   20. listopadu 2019