Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Procházka jarní Pálavou

V sobotu 14. dubna 2007 jsme uspořádali výlet na Pálavu. Protože jsme chtěli zvolit snazší a kratší trasu, rozhodli jsme se pro dojezd do Dolních Věstonic auty.

Pálava Počasí nám opravdu přálo. Modré nebe bez mráčku, teplota dosahovala letních hodnot, někteří z nás přišli přímo v kraťasech. Z Dolních Věstonic jsme se vydali svižnějším tempem na Děvín. Záhy jsme pochopili, že obdobný nápad jako my mělo v tento nádherný den více lidí. Procházeli jsme mezi vinicemi, v jejíchž brázdách se rozlévaly žluté barvy pampelišek. Úměrně se zvětšující se nadmořskou výškou se před námi otevíral výhled na Novomlýnské nádrže a okolí.

Děvín Vstupem do zalesněné části jsme uvítali stín, zpěv ptáků i vůni rozkvetlých kytiček. Již před vrcholem k nám dohéhal zpěv za doprovadu kytary. Posléze jsme se sami mohli zasnít nad romantikou mladého páru, sedícího v rozvalinách Děvína a s výhledem do kraje zpívajícího pro potěchu sobě i nás kolemjdoucích. Připouštím, že většina z nás jim tiše záviděla.

Pálava CHKO Pálava je biosférická rezervace UNESCO od roku 1988. Malebné vápencové skalní útesy, kolem kterých jsme procházeli, jsou druhohorního původu. V jejich dutinách hnízdí vzácný včelojed lesní, který nás vítal alergickým skřehotáním.

Cestou jsme pozorovali v lesních porostech mezi spadlými dřevinami nádherné koberce hluchavky nachové, zahlédli jsme rovněž sasanku pryskyřníkovitou, plicník lékařský, jaterník trojlaločný i další kytičky.

Příjemně unaveni, po sklenici osvěžujícího piva, jsme se vraceli směr Brno.

Pálava Pálava Pálava Pálava Pálava Pálava Pálava Pálava Pálava

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021