Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Historie občanského sdružení 2010 - 1. pololetí

Sjezd řeky Moravy na raftech     26. června 2010

Morava na raftechSjezd řeky Moravy na raftech a kánoi z Vnorov do Rohatce získává na čím dál větší oblibě. Tentokrát se nás sešlo 15, tudíž jsme obsadili 2 rafty a jednu kánoi.
Počasí bylo ideální, modré nebe s bílými obláčky, teplá voda, výborná parta - co víc si člověk může přát?

Ukončení jarních PC kurzů

PC kurzy Koncem května 2010 byly ukončeny jarní PC kurzy.

Partner jménem PENÍZE - peníze a sex     27. května 2010

Uvědomění si příčin přítomnosti/nepřítomnosti peněz v našem životě v kontextu vlastního postavení v duchovně-sociální struktuře společnosti.
Volné pokračování předchozích besed, které nám ukazují peníze a jejich roli v našem životě ze zcela překvapivého zorného úhlu.
Přednášela a besedu vedla    Mgr. Oksana Šmeralová.

Pozitivní myšlení     13. května 2010

přednáška Myslet pozitivně neznamená předstírat, že je něco skvělé, když tomu tak ve skutečnosti není. Znamená to vidět a vnímat kolem sebe to dobré. Naučit se to není jednoduché, ale tahle dřina přináší ovoce!
Přednášela a besedu vedla  psycholožka  Mgr. Kristýna Hrichová.

Koncert ke Dni matek     9. května 2010

koncert Vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované občanským sdružením Ženy50, proběhlo na slavnostním koncertu ke Dni matek, který se uskutečnil v neděli 9. května v Brně, na Údolní 39, v sídle ombudsmana. Na koncertu vystoupilo flétnové kvarteto LaLabium consort a pěvecký sbor Antea.

Partner jménem PENÍZE - peníze a desatero     29. dubna 2010

Uvědomění si příčin přítomnosti/nepřítomnosti peněz v našem životě v kontextu vlastního postavení v duchovně-sociální struktuře společnosti.
Volné pokračování předchozích besed, které nám ukazují peníze a jejich roli v našem životě ze zcela překvapivého zorného úhlu.
Besedu vedla Mgr. Oksana Šmeralová

Komunikací ke zdraví     22. dubna 2010

Povídání o tom, jak může vést špatná komunikace k onemocnění, o symptomech jako způsobu komunikace, o tom, proč je pro nás uzdravení často tak obtížné ne-li nemožné.
Přednášela a besedu vedla JUDr. Monika Dostálová.

Vytváříme prezentace v PowerPointu

V dubnu byly zahájeny 2 kurzy s výukou tvorby prezentací.

Kdy? Po 15.30 - 17.00 hod. (zahájení 19.4.2010)
  Út 15.30 - 17.00 hod. (zahájení 13.4.2010)
Kde? Centrum Ženy50;    Anenská 10 (4.p)
Lektorky: Mgr. Věra Janáková
  Ing. Jana Jarušková

Do Moravského Krumlova za dílem A. Muchy     17. dubna 2010

Výlet do Moravského KrumlovaExkurze do Moravského Krumlova připomínala školní výlet. Sešlo se nás 23, včetně jednoho muže. Za krásného, leč studenějšího počasí, pod vedením naši neúnavné, perfektně připravené průvodkyně - Dáši Svobodové - jsme v zámku navštívili dílo Alfonse Muchy zvané Slovanská epopej, zobrazující výjevy z dějin českého národa a věnované malířem českému lidu. V současnosti se pro cyklus hledá vhodné umístění v Praze. 

V zámku panovala ještě zima, proto jsme se po jeho opuštění zahřívali v zámeckém parku. Dále jsme navázali procházkou městem kolem kostela sv. Bartoloměje, viděli jsme Knížecí dům i kostel Všech svatých s Lichtenštejnskou hrobkou.
Výlet do Moravského Krumlova
Ti zdatnější vyšplhali ke kapli sv. Floriana na kopci nad městem, kde si neváhali i zacvičit. Pěšky pak sestoupili k nádraží, kam se místním autobusem dopravila i skupinka, která dala přednost posezení u kávy.

HZP - hry, zábava, poučení     15. dubna 2010

HZP Něco se o sobě dozvědět, poznávat techniky pro zlepšení paměti, pohrát si a seznámit se, to vše je cílem nového čtvrtečního programu,
který vedou Věra Janáková + Jana Jarušková.

SOS radí: Poznejte svá práva     8. dubna 2010

Paní Gerta Mazalová ze Sdružení obrany spotřebitelů se s námi podělila o své bohaté, praktické zkušenosti při obhajobě práv spotřebitelů.

Kardiovaskulární choroby...apríl?     1. dubna 2010

Bohužel to nebyl apríl, takže jsme se podívali, pod vedením  MUDr. Pavly Vokřínkové, na to, jak se chovají naše cévy a srdce, když s nimi zacházíme různým způsobem... Jak to všechno začíná, a jak to taky může končit.

Počítačové kurzy pro začátečnice i pokročilé    březen - květen 2010

Od konce března 2010 jsme zahájili další běh počítačových kurzů pro úplné začátečnice i pokročilejší - ženy 50+.

Kdy? Po 17.30 - 19.30 hod.   Pokročilé    (zahájení 22.3.10)
  Stř 16.00 - 18.00 hod.   Začátečnice    (zahájení 24.3.10)
  Čtv 15.30 - 17.00 hod.   Grafika na PC    (zahájení 25.3.10)
Kde? Centrum Ženy50;    Anenská 10 (4.p)
Lektorky: Ing. Jana Jarušková
  Mgr. Věra Janáková

Televize BTV     24. března 2010

Brněnská televize odvysílala ve středu 24. března v programu Vlna z Brna vystoupení Věry Janákové, ve kterém propagovala fotosoutěž Úhel pohledu i občanské sdružení Ženy50.

Partner jménem PENÍZE - peníze a poslání     25. března 2010

Uvědomění si příčin přítomnosti/nepřítomnosti peněz v našem životě v kontextu vlastního postavení v duchovně-sociální struktuře společnosti.
Další z cyklu přednášek Mgr. Oksany Šmeralové.

Seminář PC - grafika     24. března 2010

Ve středu 24. března se uskutečnil od 12.30 do 15.30 hodin seminář, ve kterém si absolventky kurzu grafiky na počítači ještě více prohloubily své znalosti.

Český rozhlas Brno     22. března 2010

V pondělí 22. března byly od 14.30 do 15.00 hod. Věra Janáková a Jana Jarušková hosty v Rendez-vous Marcely Antošové. Informovaly zde posluchačky a posluchače především o fotosoutěži Úhel pohledu, chystaném koncertu ke Dni matek, PC kurzech i o dalších aktivitách sdružení.

Ukončení PC kurzů

PC kurzy Jeden kurz pro mírně pokročilé, 2 kurzy pro začátečníky a dva kurzy práce v grafickém editoru jsme zakončili ještě před příchodem jara.

Techniky dobré paměti     18. března 2010

Techniky dobré paměti Přednáška, konaná v rámci Národního týdne trénování paměti, byla zaměřena na poskytnutí základních informací o mozku, o tom, jak mozek funguje, jak funguje paměť, jaké jsou techniky na zlepšování paměti a jak je možné mozek cvičit.
Přednáška byla spojena s praktickými ukázkami, takže jsme se dozvěděli, jak můžeme zdokonalovat a rozvíjet svůj vlastní osobní styl.
Přednášeli Mgr. Miroslava Dohnalová a Ing. Zbyněk Dohnal ze společnosti  DONASY, s.r.o.

Zdravotní cvičení s Dájou Maťovou     sobota 13. března 2010

Zdravotní cvičení Již tradiční odpoledne s cvičitelkou zdravotní tělovýchovy Ing. Dájou Maťovou proběhlo v tělocvičně "Beruška". Během čtyř hodin jsme si některá oblíbená cvičení (např. s popruhy) znovu připomněly, jiné sestavy a cviky byly pro nás nové. Opět jsme měly možnost strávit pohodové odpoledne s příjemným pohybem za doprovodu hudby. Po závěrečné relaxaci jsme odcházely s pocitem, že jsme pro své tělíčko něco udělaly, protáhly ho i zrelaxovaly. Uvidíme, jak se nám podaří naplňovat předsevzetí, že doma budeme pravidelně v cvičení pokračovat.

Aby záda nebolela ...      11. března 2010

Informace o nejčastějších chybách, které děláme při běžných denních činnostech nebo v práci, kde jsme všichni nuceni být v různých pracovních polohách, které našemu tělíčku zrovna nesvědčí.
Dozvěděly jsme se, jak tyto - naše krásná těla devastující - aktivity kompenzovat a naučily se, pod vedením rehabilitační pracovnice Blanky Kovaříkové, jednoduché "fígle" jak na TO.

HZP - hry, zábava, poučení     sobota 6. března 2010

HZP Uvolnit se, na chvíli odložit masky, svazující nás ve stereotypních rolích maminek, babiček, manželek, žen ve věku 50+ atd., vnímat svět očima dítěte a stát se na chvíli bytostí z Venuše, přistát na planetě Zemi HZPza účelem prozkoumat její obyvatele. Nenápadně potrénovat paměť a hlavně se vzájemně poznat, bavit se, smát se. To bylo cílem první z této řady akcí.
Na planetě Venuši nás provázely a na naše zprávy z výzkumné mise na Zemi netrpělivě čekaly Mgr. Věra Janáková a Ing. Jana Jarušková.

Seminář "Aby byl fundraising úspěšný"     5. března 2010

V pátek 5. 3. 2010 se zúčastnila Ing. Jana Jarušková a Ing. Věra Pakostová celodenního kurzu ohledně fundraisingu. Kurz vedli lektoři ze vzdělávacího a informačního centra Neziskovky.cz Ing. Marek Šedivý a Bc. Hana Prchalová. Akce byla hrazena z dotace Nadačního fondu Slovak-Czech Women's Fund.

Zdravá strava     4. března 2010

zdravá strava O zdravé stravě přednášela a besedu vedla  Mgr. Michaela Hýsková ze Státního zdravotního ústavu v Praze, Oddělení podpory zdraví, dislokované pracoviště Brno.

ČT2 18.30 hod. Hledám práci     3. března 2010

Občanské sdružení Ženy50 dostalo již podruhé příležitost představit svoji činnost v pořadu ostravského studia České televize Hledám práci. Shlédnout tento dokument můžete zde

Partner jménem PENÍZE - peníze a charisma     25. února 2010

přednáška Partner jménem penízeUvědomění si příčin přítomnosti/nepřítomnosti peněz v našem životě v kontextu vlastního postavení v duchovně-sociální struktuře společnosti.
Na přednášce Mgr. Oksany Šmeralové jsme se snažily ujasnit, jakou roli pro nás peníze hrají, jaký vztah k nim máme. Bavily jsme se o tom, že charisma je jednou z podmínek většího přílivu peněz do našeho života.

Zralá krása (seminář s vizážistkou)     20. února 2010

přednáška Zralá krásaS kosmetičkou a vizážistkou Danou Nekvapilovou jsme se v občanském sdružení Ženy50 v minulosti již setkaly.
Během sobotního dne jsme se dozvěděly spousty užitečných rad z následujících oblastí:

  • základní péče o pokožku, typ pleti a její potřeby
  • základní pravidla vytvoření make-upu
  • užitečné rady pro dobrý vkus a harmonický vzhled
  • doplňky, které dotváří šatník

Paní Dana je nádherně zapálená pro práci, kterou dělá, takže se naše setkání nepozorovaně protáhlo z původně plánovaných šesti hodin na hodin osm. A přestože my jsme již stěží vnímaly konkrétní rady, paní Dana sršela energií. Bylo to opravdu krásné a podnětné setkání.

Naše komunikace     18. února 2010

přednáška Naše komunikace Povídání o tom, jak komunikace funguje, co o ní víme, jaká úskalí přináší a jak se jim vyhnout, jak komunikace ovlivňuje naše vztahy a jak si nevytvářet zbytečné problémy.
Přednáškou a besedou nás provázela JUDr. Monika Dostálová.

Vlídná asertivita     11. února 2010

přednáška Vlídná asertivita Povídání o zdravém sebeprosazení a respektování potřeb svých i potřeb těch druhých. Zamyšlení nad tím, zda opravdu musíme dělat věci, které dělat nechceme, zda je třeba se všem zavděčit, neustále se omlouvat, ale také nad tím, jak se prosadit přiměřenou a pro druhé přijatelnou formou.
Přednáškou a besedou nás provázela JUDr. Monika Dostálová.

Zdravý životní styl     4. února 2010

přednáška Zdravý životní styl Zdravý životní styl je dnes už takový zprofanovaný slogan... Někdy nám jde až na nervy, někdy už sama tato slova v nás vyvolávají stres.
A právě stres se stal stěžejním bodem netradičně pojaté přednášky MUDr. Pavly Vokřínkové. Konstatovaly jsme, že v našich podmínkách není většinou těžké uspokojit základní potřeby, viz. Maslowova pyramida, spíše máme problémy ve vztazích, v potřebě uznání, začlenění, kreativity, seberealizace. Možná by stálo za to zpomalit, zamyslet se nad žebříčkem svých hodnot - možná změnit priority...

Workshop NNO a fondy Evropské unie     4. února 2010

4. února 2010 proběhl od 9.30 do 15.30 hod. workshop "NNO a fondy Evropské unie", který organizovala Asociace NNO  a Ministerstvo pro místní rozvoj. Přítomni byli i zástupci JMK. Akce proběhla Ve Vaňkovce 1 a zúčastnila se jí Jana Jarušková a Věra Janáková.

Kurzy zdravotní sestavy Tchai-ťi     3. února 2010

Intenzivní 3měsíční kurzy zdravotní sestavy Tchai-ťi (24) styl Jang byly zahájeny ve středu 3. února, již tradičně v Kulturním centru Slévárna, Ve Vaňkovce 1. Kurzy probíhají pod vedením Mgr. Věry Janákové.

Seminář PC - grafika     16. ledna 2010

V sobotu 16. ledna 2010 proběhl na Anenské 10 seminář zaměřený na práci v grafickém editoru GIMP. Tento seminář vznikl na přání absolventek proběhlých PC kurzů grafiky. Úprava digitálních fotografií, vytváření koláží a přání k různým oslavám je velice bavila a na jejich výtvorech to bylo znát. Během 5 hodin sobotního semináře si ještě prohloubily své vědomosti.

Počítačové kurzy pro začátečnice i pokročilé     leden - březen 2010

Od poloviny ledna 2010 jsme zahájili další běh počítačových kurzů pro úplné začátečnice i pokročilejší - ženy 50+.

Kdy? Po 17.30 - 19.30 hod.   Pokročilé    (zahájení 11.1.10)
Kdy? Út 17.30 - 19.30 hod.   Začátečnice    (zahájení 12.1.10)
  Stř 11.00 - 12.30 hod.   Grafika na PC    (zahájení 13.1.10)
  Stř 16.00 - 18.00 hod.   Začátečníci    (zahájení 13.1.10)
  Čtv 15.30 - 17.00 hod.   Grafika na PC    (zahájení 14.1.10)
Kde? Centrum Ženy50;    Anenská 10 (4.p)
Lektorky: Ing. Jana Jarušková
  Mgr. Věra Janáková

Ženy a jeden muž se zde seznamují s počítačem, operačním systémem Windows, textovým editorem, Internetem, elektronickou poštou. V kurzu zaměřeném na grafiku zvládnou práci v programu GIMP, použití jednotlivých nástrojů, malování ve vrstvách, retuše fotografií, koláže.

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021