Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Historie občanského sdružení 2011 - 2. pololetí

Předvánoční posezení

předvánoční posezení Sešly jsem se, poseděly, popovídaly, krásně si smlsly na sladkostech a nasmály se při tombole. Opravdu příjemné vybočení z předvánočního shonu!

Bulletin Ženy 50+

bulletin V prosinci vyšlo 6. číslo elektronického bulletinu Ženy 50+.

Ukončení počítačových kurzů

počítačové kurzy V polovině prosince skočily podzimní počítačové kurzy, kterými prošlo 42 osob.

Ukončení kurzu Trénink paměti

Trénink paměti V polovině prosince byl ukončen kurz Trénink paměti.

Fotografujete rádi?

přednáška Na této přednášce a besedě s panem Vítem Mádrem, majitelem reklamního fotostudia v Brně, jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o tom, jak si vybrat digitální fotoaparát, jak s ním fotit a čeho se vyvarovat, abychom měli snímky co nejlepší. Byl to příjemně strávený čas se sympatickým profesionálem, který se snažil informace podávat formou přístupnou i nám, laikům.

Výtvarná kultura ve 2. polovině 20. století v Brně    24. listopad 2011

Na přednášce Mgr. Jiřího Zahrádky, Ph.D. jsme se zaměřili na osobnosti výtvarného umění působící ve 2. polovině 20. století v Brně, významné výstavy a podobně. Přednášející nás opět okouzlil svým zaníceným přístupem a obsáhlými znalostmi.

Zdravotní cvičení s Dájou Maťovou        12. listopad 2011

zdravotní cvičení Opět jeden příjemně strávený den se zdravotním cvičením pod vedením Dáji Maťové. Protažení za doprovodu hudby, cviky zaměřené na páteř, pánevní dno, uvolnění celého těla, cviky harmonizující. A jako pokaždé, i tentokrát něco nového, inspirujícího.

O lásce, vztazích a přátelství mužů a žen        10. listopad 2011

Láska coby potrava pro duši. Abych byl šťastný, musím se pozitivně měnit. Přijímám Tě takového, jaký jsi. Úcta a milosrdenství. Přátelství bývá někdy víc než láska. Přednášel  Ing. Miroslav Hrabica, autor knih o zdraví.

Lymfatický systém        3. listopad 2011

přednáška Kde vlastně je, jak vůbec vypadá, nač ho máme? Staré lidové obraty - "vyschla mu míza", "přišla na něj druhá míza" - prozrazují, že jde o něco životně důležitého, bez čehož zvadneme, nebo díky tomu rozkveteme.
Lymfatický (mízní) systém souvisí s vodním hospodářstvím, s transportem živin ale i odpadních látek mezi buňkami a krví, ale taky s imunitou...
O lymfatickém systému jsme si povídali s  MUDr. Pavlou Vokřínkovou.

Návštěvní dopoledne v AC Fitness    22. říjen 2011;   9.30 - 11.30 hod.

AC FitnessMnohé z nás přemýšlí, co dělat pro své zdraví a pohodu, ale neorientují se ve všech - v současné době nabízených - možnostech sportování: pilates, overbally, power jóga, fit balls, bodystyling, lady aerobic, zumba, spinning, Flexi-bar atd. Anglická slovíčka, jejichž obsah naší generaci 50+ mnohdy uniká. Nevíme, co je vhodné právě pro nás, pro náš věk.

Proto občanské sdružení Ženy50 pro zájemkyně zorganizovalo ve spolupráci s  AC Fitness průřez aktivitami fitness centra. Průvodkyní nám byla osoba nejpovolanější - majitelka AC Fitness PaedDr. Hana Toufarová. Seznámila nás např. s Flexi-barem, cvičily jsme power jógu, neopomenuly jsme ani důležitost relaxace a další. Pod vedením příjemného trenéra jsme "ochutnaly" i něco z posilovny. Pro mnohé z nás to jistě nebyla poslední zdejší návštěva.

Umění čínských zahrad v dnešní moderní Číně    20. říjen 2011

Miliónová města a mrakodrapy na pozadí 4000leté historie ŘÍŠE STŘEDU, klasická čínská medicína versus moderní věda, umění krajinomalby, krajinářská poezie a čínská kuchyně versus největší technické divy, ale především návštěva "HOR A ŘEK" v klasické čínské zahradě. Jako když se mávnutím štětce ocitnete na plátnech starých mistrů.
Z vlastní návštěvy Číny čerpala a zajímavě vyprávěla Ing. Eva Homolová, zahradní architektka.

Jak na nemoci a jiné bezmoci      13. říjen 2011

Medicína klasická nebo čínská? Homeopatie, ajurvéda, akupresura nebo akupunktura? Lékař nebo léčitel? Psycho nebo jiný terapeut? Kartářka nebo astrolog? Léky, bylinky nebo horoskop? Operace nebo inspirace? Medikace nebo meditace? Nebo všechno dohromady?
O tom, že začít musíme vždy a jen u sebe, u svých myšlenek a postojů, si s námi povídala a nastínila mnoho postřehů k přemýšlení JUDr. Monika Dostálová.

Arboretum Křtiny - Den otevřených dveří      8. říjen 2011

arboretumPřes náhlé, po letních teplotách nenadálé, patnáctistupňové ochlazení i občasný déšť se nás v arboretu sešlo dvacet.

Díky fundovanému výkladu naší průvodkyně jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o tomto krásném přírodním koutu, seznámili jsme se se stromy, které jsou z Japonska i Ameriky, ale i s těmi, které pocházejí z naší oblasti, ale již se tak hojně nevyskytují. Byli jsme upozorňováni kromě barvy i na vůni listů a dřeva, a tak jsem do prohlídly zapojili kromě zraku i čichové buňky.

Kurz Tchai-ťi, Kulturní centrum Slévárna, Ve Vaňkovce 1         5. října 2011

Ve středu 5. října začaly pod vedením Mgr. Věry Janáková 2 tříměsíční kurzy tchai-ti.

Počítačové kurzy pro začátečnice i pokročilé, kurzy grafiky a PowerPoint    říjen - prosinec 2011

Začátkem října 2011 jsme zahájili další běhy počítačových kurzů

Kdy? Po 10.00 - 12.00 hod.   Pokročilí    (zahájení 3.10.)
  Po 18.00 - 19.30 hod.   Grafika na PC    (zahájení 3.10.)
  Út 10.00 - 12.00 hod.   Začátečnici    (zahájení 4.10.)
  Út 17.30 - 19.30 hod.   Pokročilí    (zahájení 4.10.)
  Stř 10.00 - 12.00 hod.   Začátečnici    (zahájení 5.10.)
  Stř 16.00 - 18.00 hod.   Začátečnici    (zahájení 5.10.)
  Čtv 10.30 - 12.00 hod.   Grafika na PC    (zahájení 6.10.)
  Čtv 14.00 - 15.30 hod.   PowerPoint    (zahájení 6.10.)
Kde? Centrum Ženy50;    Anenská 10 (4.p)
Lektorky: Ing. Jana Jarušková
  Mgr. Věra Janáková
  Ing. Věra Pakostová

Zahájení kurzu Trénink paměti      3. října 2011     16.00 - 17.30 hod.

Opět jsme zahájili kurz Trénink paměti o 10 lekcích. Vede Mgr. Věra Janáková.

Umím nakládat se svými penězi?      6. říjen 2011

Přednášku o financích a pojišťovnictví, o jednotlivých pilířích v chystané změně penzijního systému, co je to finanční gramotnost a inteligence, jak zacházet se svými penězi, čemu věřit, jak se nesmyslně nezadlužit, kde investovat a o vztahu nás, žen, k penězům - o tom jsme si velmi poutavě povídaly s paní Gabrielou Linhartovou, která v oboru pracuje již 15 let.

Vyhlášení fotosoutěže Úhel pohledu      září 2011

Úhel pohleduV září občanské sdružení Ženy50 vyhlásilo 4. ročník fotosoutěže Úhel pohledu, kterou pořádá ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město.

Ve dvou se to lépe táhne...     26. září 2011     16.00 - 19.00 hod.

V padesáti život nekončí...     29. září 2011     16.00 - 19.00 hod.

Brno-Zdravé městoV rámci Brněnských dnů pro zdraví se uskutečnily na Anenské 10 dvě akce. Ta první - Ve dvou se to lépe táhne..." - představila zájemcům projekt MOSTY, druhá - "V padesáti život nekončí..." - informovala o  činnosti občanského sdružení. Ženy se zároveň hlásily na kurzy a akce, které je oslovily.

Bulletin Ženy 50+

bulletin V září vyšlo 5. číslo elektronického bulletinu Ženy 50+.

Výlet za krásnou přadlenou       24. září 2011

výlet-BíloviceProžitkovou vycházku z Velké Klajdovky do Bílovic připravila Táňa Nedvědová.
V Bílovicích proběhla návštěva autorské dílny krásné přadleny Renaty Holkové, provozující předení a plstění. Shlédli jsme ukázku práce a byla možnost nákupu originálních výrobků. Návrat kolem řeky Svitavy na MHD Brno-Obřany. Cestou pro nás Táňa připravila různé hrátky - příjemné, pestré, neočekávané a netradiční.
Ušli jsme cca 12 km mírným terénem.

Zahájení kurzů angličtiny      20. září 2011

Zahájili jsme kurz angličtiny pro začátečníky (13.30 - 15.00 hod.) a pro mírně pokročilé (15.30 - 17.00 hod.), oba o 16 lekcích.
Vede Mgr. Eva Klímová.

Olešnice - modrotisková dílna rodiny Danzingerů   17. září 2011

OlešniceZa nádherného slunného dne a za hojné účasti - 27 osob včetně jednoho muže - se uskutečnil výlet do modrotiskové dílny v Olešnici, který pro sdružení připravila Věra Bílá. Po prohlédnutí dílny se zasvěceným výkladem majitele, pana Danzingera, a po občerstvení v místní restauraci jsme se rozdělili na dvě skupiny.
 Ti zdatnější, a byly to přesně dvě třetiny zúčastněných, se vydali procházkou přes lesopark Skalky pěšky 15 km po červené turistické značce směr Ústup, lesem do Křetína a kolem přehrady do Lazinova a Letovic, odkud odjeli vlakem zpět do Brna.
Druhá skupinka se autobusem vrátila do Kunštátu, kde v ten den probíhal hrčířský jarmark. Některé z nás zhlédly nabídku keramiky, ostatní se vypravily do Rudky navštívit Jeskyni Blanických rytířů a Burianovu rozhlednu na kopci Milenka.

Prodloužený víkend v Krkonoších    8. - 11. září 2011

KrkonošeProdloužený víkend v Krkonoších strávilo 11 účastnic.
Ubytování bylo zajištěno v penzionu Liberta v Dolních Albeřicích u Horního Maršova, které se staly dobrým východiskem na dva celodenní výlety, jeden do oblasti nad Janskými Lázněmi a druhý do východní části Krkonoš nad Žacléřem, zvané Rýchory. Trasy výletů byly zvoleny tak, aby je zvládl každý, i méně zdatný turista.
Průvodcem nám byl dlouholetý kamarád organizárky této akce, Věrky Pakostové, pan Zdeněk, - domorodec, který to tam má prochozené křížem krážem.
Na zpáteční cestě jsme navštívili zámek v Náchodě i Babiččino údolí.

Morava na raftech    21. srpna 2011

Morava Další krásný den při sjíždění Moravy na raftech jsme zažily v neděli 21. srpna. Blankytně modrá obloha a letní teplota (o letošních prázdninách počasí vskutku vzácné) zlákaly některé z nás i k vykoupání se v proudu řeky.

2. setkání účastníků projektu MOSTY    18. srpna 2011

Setkání budou dále pokračovat pravidelně každý 1. a 3. čtvrtek v měsíci, na Anenské 10, od 15.30 do 17.00 hodin.

Morava na raftech    7. srpna 2011

Morava Další splutí Moravy na raftech se uskutečnilo v neděli 7. srpna. Čistě ženské osazení tentokráte "narušil" jeden mužský zadák.

1. setkání účastníků projektu MOSTY    4. srpna 2011

Ve čtvrtek proběhlo první setkání zájemců o projekt MOSTY. Jedenáct osob se sešlo na Anenské 10 a čas od 15.30 do 17.00 hodin proběhl v příjemném hovoru a vzájemném představování se.

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021