Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Historie spolku Ženy50    2019 - 2. pololetí

Město  mezi  květinami          (sobota 27. července 2019)

Po tropicky úmorných dnech, kdy určitě mnozí z nás přemýšleli, jak zvládnou bez potíží celodenní pobyt na slunci, byť mezi květinami, bylo nakonec vše jinak. Již při našem odjezdu z Brna začalo mírně poprchávat, v Rakousku se pak tento deštík proměnil přímo v průtrž mračen a my v duchu řešili, jestli vůbec opouštět bezpečně suchý autobus. Nicméně nebesa se nad námi slitovala a po příjezdu do tullnských zahrad nás obdarovala jen příjemným zahradnickým deštíkem, do kterého jsme - kdo měl zájem - dostali se vstupným i krásnou žlutou pláštěnku pončového střihu. Brali jsem to z té lepší stránky - v zahradách jsme byli prakticky sami, o to víc jsme si je mohli užít, i když posedávat a polehávat na četných místech k tomu určných se moc nedalo. Ale v restauraci bylo sucho a dostali jsme kávu i polévku.

z výletu

O půl druhé přestalo pršet úplně, takže druhou část našeho výletu - prohlídku města Tulln - jsme zvládli bez deště. Naše průvodkyně Libuše Skořepová se snažila, abychom viděli z města co nejvíc s tím, že si sem můžeme ještě znovu zajet a jednotlivým místům věnovat času mnohem více. Na procházce po břehu Dunaje nás pozdravil ze svého koně římský císař Marcus Aurelius, prohlédli jsme si i sousoší Nibelungů, zahlédli jsme loď všeumělce Hundertwassera, prošli jsme kolem vykopávek římského ležení, zašli na nejstarší tullnské náměstí, viděli morový sloup, fontány, prohlédli si i dva kostely... bylo to na jeden den opravdu hodně dojmů. A to ještě nepadla zmínka o - pro mnohé účastníky zlatém hřebu našeho výletu - návštěvě muzea Egona Schieleho, o kterém nám naše průvodkyně alespoň v kostce řekla to hlavní z jeho života.

Den byl tak nabitý zážitky, že na oběd a zmrzlinu nebyl čas, ale spokojeni a unaveni jsme se - opět za mírého deště - vraceli domů. 

Bulletin Ženy 50+         (červenec)

bulletin 3/2019

Začátkem července vyšlo třetí číslo bulletinu Ženy 50+ v roce 2019.

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2019  Ženy50, z. s.,     poslední aktualizace   8. září 2019