Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Seminář digitální fotografie    (22. ledna 2009)

Seminář digitální fotografie Digitální fotoaparáty jsou rozšířeny čím dál víc, práce s nimi je jednoduchá, odpadá vyvolávání filmů a dělání fotografií, stačí jen snímky stáhnout do počítače, v něm je uchovávat a prohlížet, ty nepovedené jednoduše smazat. Kapacita paměťových médií nás vybízí k zběsilému mačkání spouště... Jak to ale dělají profesionálové? Dostaly jsme možnost nahlédnout pod pokličku v Institutu digitální fotografie - IDIFu. Trpělivým průvodcem a dobrým rádcem nám byl pan Vít Máder, absolvent Institutu tvůrčí fotografie a Elektrotechnické fakulty VUT.
Seminář digitální fotografie
Dozvěděly jsme se, jak je důležitá práce se světlem, nejen v ateliéru, ale rovněž v exteriéru. Clona, délka expozice, citlivost, hloubka ostrosti, histogram - pojmy, které jsme již víceméně slyšely, přesto nám mnohým jejich přesný význam uniká.
Seminář digitální fotografie Seminář digitální fotografie
Na závěr semináře jsme si vyzkoušely roli modelek i profesionálních fotografů. Zjistily jsme, že nastavit světla reflektorů v ateliéru tak, aby byla přívětivá k objektu focení, je věda a že je pod nimi pěkné horko. Po počátečních rozpacích jsme se osmělily i zapózovat a některé fotografie byly opravdu zdařilé.
Seminář digitální fotografie
Po semináři jsme se rozcházely s příjemným pocitem dobře stráveného času a s novými znalostmi, které se pokusíme zúročit.

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021