Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Úvodní stránka

Úřední  hodiny  v  Centru  Ženy50  na  Anenské  10

Kontaktovat nás můžete telefonicky kdykoliv a osobně na Anenské 10 nejlépe ve čtvrtky od 15.30 do 17.30 hod., nebo po telefonické domluvě jindy (728 740 449).

FOTOPÁTKY - akce pro všechny fotoženky

"Představuji si tyto "FOTOPÁTKY" jako takový fotoklubík, slučující v sobě: především samotné setkání fotoženek, ale také něco jako fotoporadnu (fotografická technika, úpravy fotografií v editoru/ech atp., prostě leccos, co se nestačilo probrat v kurzu), plánování akcí, promítání a komentování fotek atd. atd.," říká Alice Prokopová, která vás bude očekávat na Anenské 10, v době od 15.30 - 17.30 hod.
Termíny v roce 2019:  10. května, 7. června, 12. července, 2. srpna, 6. září, 4. října, 1. listopadu a 6. prosince. 

Nové   číslo   bulletinu   Ženy 50+

bulletin

2. číslo / 2019   si můžete stáhnout zdesoubor pdf  3,9 MB

P Ř I P R A V U J E M E

Koncert   ke   Dni   matek

Vinařští romantici

Ani v roce 2019 neporušíme naši tradici a ke Dni matek přinášíme maminkám a ženám dárek plný písniček a humorného povídání. 

Tentokrát vystoupí VINAŘŠTÍ ROMANTICI se Zdeňkem JUNÁKEM, který kromě zpěvu a hry na kytaru bude celý koncert také provázet mluveným slovem.

Zdeněk Junák se mimo práce v divadle, televizi a dabingu věnuje také moderování a hudbě. Divákům se vryl nezapomenutelně do paměti například rolí praporčíka Ambrože v Četnických humoreskách. Znají ho též posluchači Českého rozhlasu Brno, kde moderuje oblíbený pořad Srdcovky Zdeňka Junáka.

Soubor Vinařští romantici založil Zdeněk Junák se svými kolegy a kamarády v roce 1996. Dnes vystupují ve složení Josef Hanák (kontrabas), Alfons Jelínek (klávesy), Zdeněk Šmukař (housle, zpěv), Jan Kružík (housle, zpěv) a Zdeněk Junák (kytara, zpěv).
Těšit se můžete na lidovky s nádechem folku, balady, šansony i známé skladby, možná si pro nás Vinařští romantici připraví i některou z písniček Jarka Nohavici, Vladimíra Vysockého či Waldemara Matušky...
A Zdeněk Junák dozajista nezklame svým povídáním, např. o kuriozitách rozhlasové práce a snad dojde i na veselé historky ze života...

Kdy: neděle 12. května 2019
V kolik:   zahájení v 17.00 hod.   (POZOR, proti dřívějším ročníkům začínáme dříve)
Kde: Sál Otakara Motejla, Údolní 39, Brno, sídlo Kanceláře veřejného ochránce práv
Vstup: ZDARMA

Pozvánku na koncert si můžete stáhnout ZDE.

Srdečně zveme ženy, samozřejmě i s doprovodem, aby si přišly "převzít" tento dárek, který jim spolek Ženy50 již 12. rok připravuje. 

V Ý L E T Y

Pohodová   vycházka   Soběšice - Ořešín      (sobota 11. května 2019)

opakování  vycházky,  tentokrát  snad  za  příznivějšího  počasí

Srdečně Vás zveme na pohodovou procházku, s trochou pozorností vlídným terénem po lesních pěšinách, bez velkého stoupání, v délce cca 12 km.

Kdy? sobota 11. května 2019
Sraz: v 8.40 hod. na konečné tramvaje č. 5 (Štefánikova čtvrť)
Odjezd: v 8.55 hod.   do Soběšic, Klarisky   (autobus 57)
Cena: každý si vše hradí sám
Poznámka:     není potřeba se hlásit předem
Návrat: z Ořešína do Brna dle chuti a počasí   (16 - 17 hod.)
Připravila: Táňa Nedvědová   (tel. 776 376 796)

S sebou si na výlet můžete vzít podsedáky, hole, jídlo a pití. Kávu a jiné občerstvení si vychutnáme až v cíli cesty - v Ořešíně. 

Z   Hořic   do   Černé   Hory      (sobota 18. května 2019)

k výletu

Na květnovou sobotu chystáme výlet z Hořic do Černé Hory. Vlakem se přepravíme do Blanska, kde přestoupíme na autobus, který nás vyveze do Hořic. Tím pádem se vyhneme stoupání a půjdeme vrcholovou trasou zpevněnou cestou a lesními pěšinami, s následným klesáním do Černé Hory. Celkově ujdeme kolem 10 km.

Kdy? sobota 18. května 2019
Sraz: v 7.45 hod. na hlavním nádraží
Odjezd: v 8.00 hod. do Blanska
Cena: každý si vše hradí sám
Poznámka:   není potřeba se hlásit předem
Návrat: z Černé Hory autobusem do Brna ve 14.05 nebo v 16.05 hod.
Připravily: Jarmila Konečná a Jana Jarušková


Pokud se chcete přidat, setkáme se ve vestibulu hlavního nádraží (je možné přistoupit do vlaku i v Židenicích). Jízdenku do Blanska si každý koupí sám. Nezapomeňte si vzít svačinu, pití, případně hůlky, pláštěnku. Cílovou odměnu ve formě piva, kávy, či něčeho na zub si dopřejeme až v Černé Hoře. 

Za  krásami  Neziderského  jezera  a  rakouského  baroka  (sobota 22. června 2019)

k výletu Srdečně Vás zveme na návštěvu k našim jižním sousedům. 
Je naplánován bohatý program, proto tentokrát musíme vyjet co nejdřív, abychom vše stihli. Čeká nás totiž téměř 200 km do půvabného městečka Rust, rozkládajícího se na břehu Neusiedler See (Neziderského jezera), kde nás bude čekat hned několik možností, jak strávit čas. Nabízí se procházka podél jezera k pozorovatelně vodního ptactva (cca 1 km od parkoviště), prohlídka historického centra Rustu a nebo okružní plavba po jezeře. Také je zde více možností, kde zahnat hlad nebo si dát pravé rakouské kafíčko. 
Odpoledne se vydáme na zámek Hof, který znamená jen malou odbočku z naší zpáteční trasy, ale slibuje velký zážitek, ať už v podobě prohlídky zámku a jeho zahrad, nebo účasti na Mušketýrských hráchv zámeckém parku, které zde právě budou probíhat.

Podrobně

MĚSTO   MEZI   KVĚTINAMI     (sobota 27. července 2019)

Pohodlně usazení na lavičce, v záplavě květů nastavujete tvář slunci, vychutnáváte si božský klid rušený pokřikujícími racky a tichým hučením motorů bílých proplouvajících lodí. Nevěříte? Kdo nevěří, ať tam běží! Ne, vy nemusíte běžet, stačí, když se s námi podíváte do starobylého města Tulln na Dunaji.

Podrobně

P O B Y T Y

Poznávací  a  relaxační  pobyt  v  Pieninách      (28. dubna - 3. května 2019)

O B S A Z E N O

hotel ElandSrdečně Vás zveme na pobyt do nově vybudovaného třípatrového komfortně zařízeného hotelu Eland*** ve Spišské Staré Vsi, v kouzelném regionu Zamaguria, na okraji Pieninského národního parku, který je známý svou krásnou krajinou, zejména řekou Dunajec - vyhledávanou oblastí vodáků a turistů. Park nabízí tradiční folklor a architekturu, zejména ve vesnici Červený Klášter (9 km od hotelu) s Muzeem národní kultury.

Podrobně

Piešťany  -  termální  lázně  s  tradicí      (29. května - 2. června 2019)

O B S A Z E N O

PiešťanySrdečně Vás zveme na pětidenní pobyt k našim východním sousedům, na Slovensko. Piešťany vděčí za svoji pověst především jedinečným přírodním pramenům termální minerální vody, která vyvěrá z hloubky 2 000 metrů. Obsahuje některé specifické sloučeniny a energii zemské magmy, což se již dlouhé roky využívá především k léčbě nemocí pohybového ústrojí.
Kromě pobytu v lázních je možné uskutečnit i výlety do okolí (např. na Trenčiansky hrad nebo Čachtický hrad).

Podrobně

Luhačovice, hotel Ambra - nechejte se hýčkat!    (18. - 22. září 2019)

POSLEDNÍ  1  VOLNÉ   MÍSTO

Pojďte s námi opět prožít několik pohodových, odpočinkových dnů, spojených se zdravotním cvičením, v  Luhačovicích a nechejte o sebe pečovat odborníky! Wellness hotel Rezidence Ambra získal v prestižní soutěži Czech Hotel Awards o Hotel roku 2014 v kategorii čtyřhvězdičkový hotel již potřetí 1. místo ve Zlínském kraji.

Podrobně

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2019  Ženy50, z. s.,     poslední aktualizace   24. dubna 2019