Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Z akcí spolku Ženy50

Poznávací a relaxační pobyt v Pieninách  (28. 4. - 3. 5. 2019)

Na přelomu dubna a května jsme se vypravili s cestovní agenturou Autobusem.eu na pobyt do nově vybudovaného třípatrového komfortně zařízeného hotelu Eland*** ve Spišské Staré Vsi, v kouzelném regionu Zamaguria, na okraji Pieninského národního parku, který je známý svou krásnou krajinou, zejména řekou Dunajec - vyhledávanou oblastí vodáků a turistů. Park nabízí tradiční folklor a architekturu, zejména ve vesnici Červený Klášter (9 km od hotelu) s Muzeem národní kultury.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (11. května 2014)

V pořadí již sedmý koncert ke Dni matek uskutečnilo sdružení Ženy50 v neděli 11. května 2014. V jeho rámci již tradičně proběhlo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (12. května 2013)

V pořadí již šestý koncert ke Dni matek uskutečnilo sdružení Ženy50 v neděli 12. května 2013. V jeho rámci proběhlo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

Podrobně

To nejhezčí z Jizerských hor    (27. 6. - 1. 7. 2012)

Koncem června 2012 pořádalo občanské sdružení Ženy50 pětidenní pobyt v Jizerských horách. Dojmy z pobytu vám přiblíží báseň jedné z účastnic i doprovodné fotografie.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (13. května 2012)

V neděli 13. května 2012 sdružení Ženy50 pořádalo v pořadí již pátý koncert ke Dni matek. V jeho rámci se uskutečnilo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

Podrobně

Zahajovací konference k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012   (1. března 2012)

Ve čtvrtek 1. března 2012 se konala v Praze v Černínském paláci konference, která oficiálně zahájila Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Za občanské sdružení Ženy50 se konference zúčastnila a krátký příspěvek o letošní plánované činnosti sdružení přednesla Jana Jarušková s Věrou Janákovou.

Podrobně

VÝSTAVA  ÚHEL  POHLEDU   

Vybrané fotografie z prvních ročníků fotosoutěže Úhel pohledu byly vystavovány na několika místech v Brně.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (8. května 2011)

V neděli 8. května 2011 sdružení Ženy50 pořádalo v pořadí již čtvrtý koncert ke Dni matek. V jeho rámci se uskutečnilo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

Podrobně

Výlet do městečka   T Ř E Š Ť     (15. ledna 2011)

V sobotu, v devět hodin ráno, jsme se naložily do pohodlného žlutého autobusu a vyrazily směr město betlémů Třešť. Cesta uběhla pohodově a o půl jedenácté jsme zakotvily v Třešti.

Podrobně

Den D. Raft Morava.    (8. srpna 2010)

Sraz jsem, jak už je mým dobrým zvykem, nestihla. Přestože znám svoji nedochvilnost, nezapamatovala jsem si pokyny, co a jak, zejména odkud kam. Jdu tam, zas nevím kam. Po pádle, poznávacím to znamení, na schodech nádraží ani ve vestibulu není ani památky.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (9. května 2010)

Vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované občanským sdružením Ženy50 ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Michala Haška, proběhlo na slavnostním koncertu u příležitosti Dne matek.

Podrobně

Můj 1. výlet se sdružením "Ženy50"   (15. - 16. srpna 2009)

Několik zralých děvčic s batohy na zádech se sešlo v sobotních ranních hodinách dne 15. 8. 2009 na schodech hlavního nádraží v Brně, aby společně prožily víkend a načerpaly energii a síly na další dny. Tak jsem se k nim přidala a společně jsme odcestovaly vlakem, poté autobusem směrem na Mohelno.

Podrobně

Morava viděna z raftu...    (26. července 2009)

Mám dobrou kamarádku, spolužačku z gymplu, Pavlu. Nevím, proč ji napadlo, že musím mezi lidi - mezi ženy svého věku. Přihlásila nás obě na sjezd řeky. Prý to bude bezva a ona to umí, tak ať se nebojím a jedu. Budou tam prima babky...

Podrobně

Měly jste jet s námi...    (18. - 19. července 2009)

No vážně, bylo to moc fajn.
Den předtím jsem se sice bála odstrašujících předpovědí počasí, ale ráno nezbylo, než překonat obavy, uchopit nabalený batoh a vydat se na nádraží. Za lehce podmračeného počasí jsme pak vyrazili z Náměště po zelené značce směr Vlčí kopec. ...(nedivte se těm měkkým -i- u přísudků: dvě z nás na výlet jsme pozvaly i své muže. A dlužno říci, že 25%ní přítomnost mužů celkem příjemně osvěžovala naši jinak čistě dámskou společnost)

Podrobně

Zájezd do Vídně    (6. června 2009)

V sobotu 6. června 2009 se sluníčko jen neochotně proklubávalo mezi mraky, když jsme se po sedmé hodině ranní začali scházet na Zvonařce, stanovišti 20. Včetně našich milých průvodců - Evy a Frediho - nás bylo 27. Prakticky jeden školní výlet. Taky jsme téměř sami obsadili luxusní autobus Tourbusu.

Podrobně

Koncert K poctě matek    (10. května 2009)

Vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované občanským sdružením Ženy50 ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB, pod záštitou 1. náměstka primátora města Brna MUDr. Daniela Rychnovského, proběhlo na slavnostním koncertu u příležitosti Dne matek.

Podrobně

Seminář digitální fotografie    (22. ledna 2009)

Digitální fotoaparáty jsou rozšířeny čím dál víc, práce s nimi je jednoduchá, odpadá vyvolávání filmů a dělání fotografií, stačí jen snímky stáhnout do počítače, v něm je uchovávat a prohlížet, ty nepovedené jednoduše smazat. Kapacita paměťových médií nás vybízí k zběsilému mačkání spouště... Jak to ale dělají profesionálové? Dostaly jsme možnost nahlédnout pod pokličku v Institutu digitální fotografie - IDIFu. Trpělivým průvodcem a dobrým rádcem nám byl pan Vít Máder, absolvent Institutu tvůrčí fotografie a Elektrotechnické fakulty VUT.

Podrobně

Pochod všech generací 2008

V sobotu 4. října 2008 se konal desátý - jubilejní - Pochod všech generací. Již podruhé občanské sdružení Ženy50 využilo možnost zapojit se aktivně do programu Pochodu a zároveň šířit povědomí o aktivitách a cílech sdružení.

Podrobně

Jihlava na raftu    (6. a 7. září 2008)

První zářijový víkend. Teploty překračovaly tropické třicítky. Ideální počasí pro sjíždění řeky. Pádlo se noří do čisté vody, ve které se míhají pstruzi, na březích tvoří zelenou kulisu mohutné stromy, modré nebe nad hlavou. Atmosféra, která vás dostane, třebaže sedíte v raftu poprvé.

Podrobně

Podkarpatská Rus očima Věry Janákové    (21. - 29. 6. 2008)

Jaká je Ukrajina? Jací jsou Ukrajinci?
Na první otázku - jednoduchá odpověď. Krásná, v oblasti, kde jsme byli, naprosto kouzelná. A Ukrajinci - těm můžeme jen tiše závidět jejich hrdost na rodný kraj, jejich otevřenost a vřelost při osobním jednání. Proti Ukrajincům jsme pěkně studení čumáci.

Podrobně

IMAGE

Sobotní odpolední semináře IMAGE, které proběhly ve dnech 17. a 24. května 2008, jsme měly možnost uskutečnit za laskavého sponzorského přispění paní Bohumily Christophové.

Podrobně

KONCERT K POCTĚ MATEK

Druhá květnová neděle patřila všem maminkám, proto jsme jim připravily malý hudební dárek - koncert, na kterém zazněly krásné melodie známých i méně známých autorů (A. Vivaldi, Ch. W. Gluck, G. F. Händel, J. Massenet, G. Verdi, F. Lehár, G. Puccini, J. S. Bach, A. Corelli, M. Bruch, G. Caccini).
Koncert se uskutečnil v neděli 11. května 2008 od 18 hodin v Barokním sále Moravské galerie, Moravské náměstí 1.

Podrobně

Jak jsem se učila bránit - duben 2008

Když moji sestřenici napadl při večerním čekání na tramvaj mladík s nožem v ruce a sebral jí mobil, řekla jsem si, že musím něco udělat. Začala jsem pátrat na internetu a hledat kurz sebeobrany pro ženy. Výsledek? Téměř nula. A tak jsem si řekla: "Vymýšlíme pro ženy různé akce, tak proč ne kurz alespoň základní sebeobrany?"

Podrobně

"Kytičkové" dojmy z jarního přechodu Pálavy 5. dubna 2008

Většinou píše o našich výletech organizátorka Alenka, ale tentokrát jsem se rozhodla, že se tohoto úkolu ujmu pro změnu já.
Když mě ráno vyhnal budík z postele už před šestou (odjezd byl nezvykle brzo) a já viděla tu podmračenou oblohu, tak jsem na chvíli zaváhala - má to cenu jet? Co když bude pršet?

Podrobně

"Brněnské pověsti v hliněném hávu"

Zakládající členka sdružení, Táňa Nedvědová, přišla s nápadem, že bychom se mohly zúčastnit II. ročníku soutěže prací v keramice, kterou vyhlásila Vesna pod názvem "Brněnský hrnek II. aneb Brněnské pověsti v hliněném hávu". Konečně - proč ne?

Podrobně

Módní přehlídka

Naším přáním při přípravě Módní přehlídky "Hrátky s postavou aneb Jak na to vyzrát" bylo, aby z ní ženy neodcházely s povzdechem: "Tak tohle JÁ nemůžu. Copak v tomhle se dá jít do práce? A vůbec, na té modelce to vypadá pěkně, ale oblečte to    na   normální   ženskou  !!!

Podrobně

Podzimní Pálavou

V sobotu 27. října 2007 jsme se sešly na hlavním nádraží ještě za tmy. Ale do Dolních Věstonic jsme dorazily už za světla.

Podrobně

Rovné příležitosti pro všechny
- stejné podmínky nejen na trhu práce

Ve středu 17. října 2007 se zástupkyně občanského sdružení Ženy50 zúčastnily závěrečné konference Evropského roku rovných příležitostí pro všechny.

Podrobně

Zdravě a hravě i po 50

V sobotu 6. října 2007 se uskutečnily v rámci Brněnských dnů pro zdraví dvě sportovně-hravé akce konané v přírodě.

Podrobně

Přednášky v Knihovně Jiřího Mahena

V rámci Brněnských dnů pro zdraví proběhly v Knihovně Jiřího Mahena dvě přednášky pořádané občanským sdružením Ženy50.

Podrobně

Pochod všech generací

9. ročník Pochodu všech generací proběhl v sobotu 29. září 2007. Po celodenním pátečním dešti organizátoři v sobotu již od ranních hodin vzhlíželi s nadějí i obavami k obloze.

Podrobně

Podzimní jarmark na Novém hradu u Adamova

V sobotu 22. září 2007 jsme se probudili do nádherného podzimního dne. Sluníčko laskalo Zemi hřejivými paprsky, obloha bez mráčku, mírný větřík - celá příroda vybízela k příjemné procházce.

Podrobně

Splutí Jihlavy na raftu - 16. září 2007

Elektrizující pro mě byla pozvánka mých kolegyň na sjíždění Jihlavky. Ihned jsem souhlasila a celá natěšená jsem si nasucho doma opakovala skoky do vody.

Podrobně

Podpora žen ve vstupu do politiky

Občanské sdružení Fórum 50 % uspořádalo 14. září 2007 jednodenní mezinárodní konferenci "Podpora žen ve vstupu do politiky: možnosti uplatnění pozitivních nástrojů" uskutečněnou pod záštitou ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamily Stehlíkové, v rámci iniciativy "2007 - Evropský rok rovných příležitostí pro všechny".

Podrobně

Hliněné hrátky Táni Nedvědové

V pátek 18. května 2007 byla slavnostně otevřena prodejní výstava keramiky naší zakládající členky Táni Nedvědové.

Podrobně

Procházka jarní Pálavou

V sobotu 14. dubna 2007 jsme uspořádali výlet na Pálavu. Protože jsme chtěli zvolit snazší trasu, rozhodli jsme se pro dojezd do Dolních Věstonic auty.

Podrobně

Jarní výlet

V sobotu 31. března 2007 jsme uskutečnili procházku jarní přírodou. Po půl desáté jsme vyrazili z konečné autobusu čís. 58 z Líšně směr Muchova bouda.

Podrobně

10. března 2007 - Žena, jaro, láska

V sobotu 10. března 2007 se zúčastnila předsedkyně Jana Jarušková a místopředsedkyně Alena Jurnečková (za přítomnosti dalších sympatizantů o.s. Ženy50) akce organizované Asociací ruských spolků v ČR, s názvem Žena, jaro, láska.

Podrobně

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021