Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Z akcí spolku Ženy50

Poznávací a relaxační pobyt v Pieninách  (28. 4. - 3. 5. 2019)

Na přelomu dubna a května jsme se vypravili s cestovní agenturou Autobusem.eu na pobyt do nově vybudovaného třípatrového komfortně zařízeného hotelu Eland*** ve Spišské Staré Vsi, v kouzelném regionu Zamaguria, na okraji Pieninského národního parku, který je známý svou krásnou krajinou, zejména řekou Dunajec - vyhledávanou oblastí vodáků a turistů. Park nabízí tradiční folklor a architekturu, zejména ve vesnici Červený Klášter (9 km od hotelu) s Muzeem národní kultury.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (11. května 2014)

V pořadí již sedmý koncert ke Dni matek uskutečnilo sdružení Ženy50 v neděli 11. května 2014. V jeho rámci již tradičně proběhlo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (12. května 2013)

V pořadí již šestý koncert ke Dni matek uskutečnilo sdružení Ženy50 v neděli 12. května 2013. V jeho rámci proběhlo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

Podrobně

To nejhezčí z Jizerských hor    (27. 6. - 1. 7. 2012)

Koncem června 2012 pořádalo občanské sdružení Ženy50 pětidenní pobyt v Jizerských horách. Dojmy z pobytu vám přiblíží báseň jedné z účastnic i doprovodné fotografie.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (13. května 2012)

V neděli 13. května 2012 sdružení Ženy50 pořádalo v pořadí již pátý koncert ke Dni matek. V jeho rámci se uskutečnilo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

Podrobně

Zahajovací konference k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012   (1. března 2012)

Ve čtvrtek 1. března 2012 se konala v Praze v Černínském paláci konference, která oficiálně zahájila Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Za občanské sdružení Ženy50 se konference zúčastnila a krátký příspěvek o letošní plánované činnosti sdružení přednesla Jana Jarušková s Věrou Janákovou.

Podrobně

VÝSTAVA  ÚHEL  POHLEDU   

Vybrané fotografie z prvních ročníků fotosoutěže Úhel pohledu byly vystavovány na několika místech v Brně.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (8. května 2011)

V neděli 8. května 2011 sdružení Ženy50 pořádalo v pořadí již čtvrtý koncert ke Dni matek. V jeho rámci se uskutečnilo i vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované sdružením ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB.

Podrobně

Výlet do městečka   T Ř E Š Ť     (15. ledna 2011)

V sobotu, v devět hodin ráno, jsme se naložily do pohodlného žlutého autobusu a vyrazily směr město betlémů Třešť. Cesta uběhla pohodově a o půl jedenácté jsme zakotvily v Třešti.

Podrobně

Den D. Raft Morava.    (8. srpna 2010)

Sraz jsem, jak už je mým dobrým zvykem, nestihla. Přestože znám svoji nedochvilnost, nezapamatovala jsem si pokyny, co a jak, zejména odkud kam. Jdu tam, zas nevím kam. Po pádle, poznávacím to znamení, na schodech nádraží ani ve vestibulu není ani památky.

Podrobně

KONCERT KE DNI MATEK    (9. května 2010)

Vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované občanským sdružením Ženy50 ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Michala Haška, proběhlo na slavnostním koncertu u příležitosti Dne matek.

Podrobně

Můj 1. výlet se sdružením "Ženy50"   (15. - 16. srpna 2009)

Několik zralých děvčic s batohy na zádech se sešlo v sobotních ranních hodinách dne 15. 8. 2009 na schodech hlavního nádraží v Brně, aby společně prožily víkend a načerpaly energii a síly na další dny. Tak jsem se k nim přidala a společně jsme odcestovaly vlakem, poté autobusem směrem na Mohelno.

Podrobně

Morava viděna z raftu...    (26. července 2009)

Mám dobrou kamarádku, spolužačku z gymplu, Pavlu. Nevím, proč ji napadlo, že musím mezi lidi - mezi ženy svého věku. Přihlásila nás obě na sjezd řeky. Prý to bude bezva a ona to umí, tak ať se nebojím a jedu. Budou tam prima babky...

Podrobně

Měly jste jet s námi...    (18. - 19. července 2009)

No vážně, bylo to moc fajn.
Den předtím jsem se sice bála odstrašujících předpovědí počasí, ale ráno nezbylo, než překonat obavy, uchopit nabalený batoh a vydat se na nádraží. Za lehce podmračeného počasí jsme pak vyrazili z Náměště po zelené značce směr Vlčí kopec. ...(nedivte se těm měkkým -i- u přísudků: dvě z nás na výlet jsme pozvaly i své muže. A dlužno říci, že 25%ní přítomnost mužů celkem příjemně osvěžovala naši jinak čistě dámskou společnost)

Podrobně

Zájezd do Vídně    (6. června 2009)

V sobotu 6. června 2009 se sluníčko jen neochotně proklubávalo mezi mraky, když jsme se po sedmé hodině ranní začali scházet na Zvonařce, stanovišti 20. Včetně našich milých průvodců - Evy a Frediho - nás bylo 27. Prakticky jeden školní výlet. Taky jsme téměř sami obsadili luxusní autobus Tourbusu.

Podrobně

Koncert K poctě matek    (10. května 2009)

Vyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované občanským sdružením Ženy50 ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB, pod záštitou 1. náměstka primátora města Brna MUDr. Daniela Rychnovského, proběhlo na slavnostním koncertu u příležitosti Dne matek.

Podrobně

Seminář digitální fotografie    (22. ledna 2009)

Digitální fotoaparáty jsou rozšířeny čím dál víc, práce s nimi je jednoduchá, odpadá vyvolávání filmů a dělání fotografií, stačí jen snímky stáhnout do počítače, v něm je uchovávat a prohlížet, ty nepovedené jednoduše smazat. Kapacita paměťových médií nás vybízí k zběsilému mačkání spouště... Jak to ale dělají profesionálové? Dostaly jsme možnost nahlédnout pod pokličku v Institutu digitální fotografie - IDIFu. Trpělivým průvodcem a dobrým rádcem nám byl pan Vít Máder, absolvent Institutu tvůrčí fotografie a Elektrotechnické fakulty VUT.

Podrobně

Pochod všech generací 2008

V sobotu 4. října 2008 se konal desátý - jubilejní - Pochod všech generací. Již podruhé občanské sdružení Ženy50 využilo možnost zapojit se aktivně do programu Pochodu a zároveň šířit povědomí o aktivitách a cílech sdružení.

Podrobně

Jihlava na raftu    (6. a 7. září 2008)

První zářijový víkend. Teploty překračovaly tropické třicítky. Ideální počasí pro sjíždění řeky. Pádlo se noří do čisté vody, ve které se míhají pstruzi, na březích tvoří zelenou kulisu mohutné stromy, modré nebe nad hlavou. Atmosféra, která vás dostane, třebaže sedíte v raftu poprvé.

Podrobně

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2019  Ženy50, z. s.,     poslední aktualizace   19. srpna 2019