Vzdělávání,  setkávání,  sdílení  -  nejen  pro  ženy  50+

Zdravě a hravě i po 50

V sobotu 6. října 2007 se uskutečnily v rámci Brněnských dnů pro zdraví dvě sportovně-hravé akce, konané v přírodě.

Cvičíme, tančíme, zpíváme, povídáme pod smrkem
Smrk, o. s., Ženy50, o. s., Klub M+M

paní RNDr. Barbora Javorová a Jana Jarušková V sobotu 6. října    od 10.00 do 12.00 hod.   se občanské sdružení Ženy50 zúčastnilo celodenní akce (10.00 - 17.00 hod.) organizované o.s. SMRK v Přírodní zahradě u smrku, Ramešova ul., Královo Pole.

paní RNDr. Barbora Javorová při cvičeníKrátce po zahájení akci přijela podpořit i 1. náměstkyně primátora města Brna - RNDr. Barbora Javorová.  Prošla se zahradou, prohlédla si se zaujetím výstavu mandal, vyslechla legendu jejich vzniku, zajímala se i o činnost o.s. Ženy50, dokonce se chvíli zapojila i do cvičení vedeného paní Evou Skalickou.

cvičení u SMRKU cvičení u SMRKU V rámci naší dopolední přítomnosti na akci, kromě prezentace, paní Věra cvičení u SMRKU Janáková z občanského sdružení Ženy50 přiblížila zájemcům cvičení tchai-ti.

Zdravě a hravě i po 50
Aktivity pro fyzické i psychické zdraví - cvičení, rukodělné činnosti

6. října     15.00 - 18.00     Park Lužánky

Park Lužánky, cvičení s flexi-barem Jsme přesvědčeni, že i po padesátce může život přinášet radost a uspokojení. Proto jsme v rámci Brněnských dnů pro zdraví uspořádali sobotní odpoledne, kdy bylo možné si např. vyzkoušet cvičení s flexi-barem pod vedením zkušené lektorky paní Blanky Přetákové. Flexi-bar je pružná tyč, která umožňuje jednoduchým způsobem posilovat hluboké svalstvo a předcházet bolestem zad, zpevňovat břišní svaly i svaly pánevního dna. Za jejich zapůjčení děkujeme paní PaedDr. Haně Toufarové, která je výhradním dovozcem a školitelkou pro ČR.

Zdravotní cvičení tchai-ti nám předvedla Mgr. Věra Janáková, která v současné době vede tříměsíční kurzy zdravotní sestavy Tchai-ťi (24) styl Jang v Kulturním centru Slévárna, Ve Vaňkovce 1. Kurzy probíhají pod hlavičkou o.s. Ženy50.

Park Lužánky, cvičení s flexi-barem Návštěvníci našeho odpoledne si mohli vyluštit křížovku (speciálně vyhotovenou pro Ženy50), upevnit své logické myšlení pomocí sudoku, ale také si "omakat" hlínu pod vedením Táni Nedvědové. Zájemci se podíleli na kolektivním vyhotovení památeční misky na tento den a vytvořili i několik originálních hliněných kachlí.

Park Lužánky Z pestrobarevných podzimních listů pak účastníci sestavili název našeho sdružení. Pestrost symbolizovala různorodost nás žen i četnost našich zájmů a aktivit.

Zpět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.

logo   © 2007 - 2021  Ženy50, z. s.     poslední aktualizace   23. ledna 2021