- Reklama -svět ženy

Jak předejít riziku neschopnosti splácet půjčky?

Date:

Share post:

Každý se jednou může dostat do prekérní životní situace a zjistit, že mu finanční rozpočet nevychází ani na splácení úvěru. Jedná se například o ztrátu zaměstnání, závažné zdravotní problémy, úraz či nečekané výdaje, které je potřeba ihned zajistit.

Jak tedy neschopnosti splácet předejít?

Povíme si pár tipů, které nám pomůžou těmto starostem předcházet, nebo je aspoň rozumně vyřešit.

1. Finanční rezerva

Finanční rezerva je nezbytnou součástí každé domácnosti. Výdaje, se kterými nepočítáte, vás tolik nezatíží a nepříjemné události se tak stanou schůdnějšími. Pokud finanční rezervu nemáte, odkládejte si z vydělaných peněz každý měsíc alespoň malou částku. Rezerva by vám měla pokrýt výdaje minimálně na 3 měsíce.

2. Je půjčka opravdu jediným řešením?

Důkladně zvažte, zda je půjčka opravdu jedinou možností. Udělejte si přehled nad svými financemi. Třeba zjistíte, že některé výdaje je možné na čas omezit a zajistit si tak splácení bez větších problémů. Získat půjčku je v dnešní době opravdu snadné a půjčka ihned je nyní lidem dostupná jako nikdy. Může to však v případě neschopnosti splácet vést až k finanční propasti.

3. Pojištění schopnosti splácet

Při žádání o půjčku máte možnost pojistit se pro případ neschopnosti splácet. Společnost, kde si půjčku zřizujete, vám tuto možnost zpravidla nabídne sama. Pojistit lze neschopnost splácet z důvodu úmrtí, invalidity, pracovní neschopnosti nebo ztráty zaměstnání. Cena pojištění není nijak vysoká a vy můžete být klidní, že pokud se ocitnete v nenadálé situaci, máte krytá záda.

Nezapomeňte však na důkladné pročtení celé pojistné smlouvy včetně podmínek plnění, abyste věděli, kolik měsíčních splátek pojištění pokrývá a za jakých podmínek.

4. Životní a úrazové pojištění

Další ochranou při nečekaných příhodách, jako jsou úmrtí, úraz, invalidita a závažné onemocnění, je životní a úrazové pojištění. Při žádosti o hypotéku je často nutností toto pojištění mít. Banka se tím chrání před ztrátou, nejedná se totiž o zanedbatelné částky.

Samozřejmě vám tato možnost pomůže i při menších úvěrech. Vznikne-li nárok na plnění, pojišťovna vám zašle sjednanou částku dle smlouvy. Máte tak možnost se nové situaci lépe přizpůsobit.

- Reklama -PR články

Další články autora

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které...

Jak se vypořádat s otoky obličeje? 

Ranní otoky obličeje mohou mít různé příčiny. Kosmetologové a lékaři se shodují na tom, že 80 % otoků...

Kroky prevence proti nachlazení

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami: Důsledná...

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?  

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou pleť, která může nepříznivě reagovat na ledaco, od nových...