- Reklama -svět ženy

Jak se zbavit zácpy během těhotenství

Date:

Share post:

V těhotenství prochází naše tělo mnoha změnami. Může se také stát, že trávicí trakt nespolupracuje úplně – výsledkem je bolest žaludku a mnohdy bohužel i zácpa.

Zácpa může skutečně zatočit s psychikou.

Každá těhotná žena, která si tím prošla, ví, že zácpa, která se může vyskytnout v těhotenství, je mimořádně nepříjemná. Žena má pocit, že se její břicho stále zvětšuje, střeva vydávají zvláštní zvuky a když jde na toaletu, nemá odvahu pořádně zatlačit, neboť se to skutečně podobá porodu. Nemluvě už o bolesti svěrače.

Proč k tomu dochází?

Těhotenské hormony ovlivňují svalové napětí – včetně střevních svalů. To způsobí, že poněkud ochabnou, stolice bude tvrdá.

Tipy pro prevenci a úlevu

Zácpa může skutečně zatočit s psychikou. Podívejte se s námi na pár triků, jak si tento čas ulehčit.

1.

Přidejte si ráno do misky k ovesným vločkám otruby a lněná semínka, jsou dobrým zdrojem vlákniny. Vyhýbejte se chia semínkům, ty mohou totiž zácpu dramaticky zhoršit.

2.

Jezte spoustu celozrnných produktů, aby měla střeva co dělat

3.

Cropped view of the midsection of a pregnant woman taking medicine. She has a bottle in one hand, pouring a pink pill onto the palm of the other hand. It could be a prenatal vitamin. She is standing in the kitchen with a glass of water on the counter. She is wearing a blue shirt and blue nail polish, so she may be expecting a boy.

Kiwi, fíky a švestky stimulují střeva jemným způsobem. Pozor, s jejich konzumací to nepřehánějte, jinak vás může překvapit opak zácpy, tedy průjem.

4.

Vypijte alespoň dva litry vody denně. Vody, žádných slazených nápojů.

5.

Pravidelný pohyb rozhýbe zažívací trakt. Nemusíte to přehánět, pomůže už krátká procházka.

6.

Máte u stolice silné bolesti? Nebojte se o ně mluvit se svým gynekologem.

7.

Nespoléhejte se na projímadla, během těhotenství mohou být škodlivé!

- Reklama -PR články

Další články autora

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které...

Jak se vypořádat s otoky obličeje? 

Ranní otoky obličeje mohou mít různé příčiny. Kosmetologové a lékaři se shodují na tom, že 80 % otoků...

Kroky prevence proti nachlazení

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami: Důsledná...

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?  

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou pleť, která může nepříznivě reagovat na ledaco, od nových...