- Reklama -svět ženy

Je zde čas sandálů! Hollywoodské divy odkazují, noste pořádné podpatky. Máme tipy

Date:

Share post:

Nejen podpatky jsou klíčovým prvkem sandálové aktuální sezóny. Víte ještě, jaké atributy by měla trendovou obuv naplnit?

Herečka Anne Hathaway předvádí sandály v retro stylu na blokovém podpatku. Její model je z dílny značky Gucci.
Odpíchneme-li se od trendů, které prezentují hollywoodské hvězdy na červeném koberci či na aktuálně probíhajícím filmovém festivalu v Cannes, pak je jich hned několik. Populární je především retro inspirace a sandálky, které si obouvají dámy, mají tentokrát výraznější a masivnější vzhled.

Základem je podpatek, ale místo klasického tenkého (či nebodaj jehličkového) podpatku se nosí blokový podpatek. To znamená, že opora ženské nohy a těla jako takového je vyšší a držení těla stabilnější. Nestačí ovšem jen podpatek, přidává se velmi často i mírná platforma pod přední částí nohy. To dodává sandálům právě uvedený retro nádech a náboj estetiky přelomu 60. a 70. let.

Woman carrying shopping bags at New York Soho district

Herečka Anne Hathaway teprve nedávno představila v Cannes nový film a při té příležitosti si obula sandály z dílny značky Gucci. Metalický vzhled kůže je dalším z prvků, který se objevuje také na obuvi z dostupnějších značek.

Volit můžete vedle metalických dezénů i ty lesklé – variaci na satén či samet. Nebojte se například ani vzorů a potisků či aplikací v podobě květin z kousků kůže. Přinášíme inspiraci na několik modelů, dohromady jsme jich vybrali jedenáct.

- Reklama -PR články

Další články autora

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které...

Jak se vypořádat s otoky obličeje? 

Ranní otoky obličeje mohou mít různé příčiny. Kosmetologové a lékaři se shodují na tom, že 80 % otoků...

Kroky prevence proti nachlazení

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami: Důsledná...

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?  

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou pleť, která může nepříznivě reagovat na ledaco, od nových...